Zmarło 67 zakażonych pielęgniarek i 4 położne - tylko w styczniu 7 nekrologów

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 05 lutego 2021 18:20

Od początku epidemii w Polsce SARS-CoV-2 wykryto u 55 269 pielęgniarek i 5 258 położnych. Z tej grupy zmarło 67 pielęgniarek i 4 położnych - podała w piątek (5 lutego) Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Zmarło 67 zakażonych pielęgniarek i 4 położne - tylko w styczniu 7 nekrologów
67 pielęgniarek i 4 położne zakażone koronawirusem zmarły od początku epidemii w Polsce. Fot. Archiwum

W styczniu Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych opublikował siedem nekrologów pielęgniarek i położnych zmarłych po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Pierwszym był nekrolog Krystyny Gałus, która pracowała w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Zmarła w wieku 62 lat.

Kolejnym - Katarzyny Krzymińskiej z Nowego Szpitala w Świeciu. Zmarła w wieku 51 lat. Barbara Chrzanowska pracowała w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Zmarła w wieku 54 lat. Pielęgniarka Barbara Strusińska pracowała w Szpitalu Powiatowym w Mińsku Mazowieckim. Zmarła w wieku 49 lat.

Na mediach społecznościowych OZZPiP pojawiły się nekrologi trzech położnych. Marzena Sobczak miała 48 lat i pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Ewa Grzeszczyk miała 55 lat i pracowała w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Anita Rzepka, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej OZZPIP przy SP Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Zabrzu, w latach 2001-2013 pełniła funkcje w KKR, w latach 2005-2019 była skarbnikiem ZRŚ. Zmarła w wieku 62 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj też: Przybywa zgonów pielęgniarek i lekarzy zakażonych COVID-19, nekrologi już prawie codziennie

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze