Zmarła prof. Elżbieta Piontek, wybitny pediatra i diabetolog, od lat związana z Centrum Zdrowia Dziecka

Autor: oprac. IB • Źródło: Rynek Zdrowia17 sierpnia 2021 17:08

Nie żyje prof. Elżbieta Piontek, oddany lekarz pediatra i diabetolog - poinformowała we wtorek dyrekcja Instytutu - "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie, z którym profesor związana była od lat.

Pogrzeb prof. Elżbiety Piontek odbędzie się 19 sierpnia Fot. Shutterstock
  • Zmarła prof. Elżbieta Piontek, znany i ceniony lekarz pediatra i diabetolog, od lat związana z Instytutem "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie
  • Prof. Elżbieta Piontek urodziła się w Poznaniu, gdzie ukończyła też studia medyczne i zrobiła specjalizację z pediatrii
  • Od września 1979 r. rozpoczęła pracę w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jako ordynator Oddziału Pediatrii Ogólnej. W tym samym roku została kierownikiem Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Alergologii IPCZD.
  • Pani Profesor pozostanie na zawsze w naszych sercach jako godny do naśladowania wzór pracy na rzecz pacjentów i ich rodzin, polskiej nauki i medycyny, tworzenia trwałych relacji w diabetologiczno-pediatrycznym zespole terapeutycznym, otwarta na problemy innych, życzliwa - napisała we wpisie na Facebooku dyrekcja IPCZD

"Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Profesor Elżbiety Piontek oddanego lekarza pediatrę, diabetologa, nauczyciela, kierownika. Nasze myśli są z Rodziną, bliskimi, przyjaciółmi oraz ze współpracownikami, z którymi przez wiele lat Pani Profesor tworzyła polską diabetologię pediatryczną. To wielka strata dla nas wszystkich.

"Na zawsze zostanie w naszych sercach"

Pani Profesor pozostanie na zawsze w naszych sercach jako godny do naśladowania wzór pracy na rzecz pacjentów i ich rodzin, polskiej nauki i medycyny, tworzenia trwałych relacji w diabetologiczno-pediatrycznym zespole terapeutycznym, otwarta na problemy innych, życzliwa.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu
Dyrekcja, Rada Naukowa i Pracownicy
Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” - czytamy we wpisie na Facebooku.

Prof. Elżbieta Piontek urodziła się w Poznaniu, gdzie ukończyła też studia medyczne i zrobiła specjalizację z pediatrii. Pracowała m.in. w II Klinice Chorób Dzieci Akademii Medycznej.

W Centrum Zdrowia Dziecka od lat 70.

Od września 1979 r. rozpoczęła pracę w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jako ordynator Oddziału Pediatrii Ogólnej. W tym samym roku została kierownikiem Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Alergologii CZD.

W 1997 roku uzyskała II stopień specjalizacji z dziedziny alergologii, a w 2003 r. z diabetologii. W 1982 roku została doktorem habilitowanym, w 1999 r. belwederskim profesorem nauk medycznych.

Poświęciła się diabetologii

 Miała za sobą staże naukowo-praktyczne z zakresu endokrynologii i diabetologii klinikach w Niemczech i Szwajcarii. Brała udział w wielu sympozjach i zjazdach naukowych, głównie dotyczących diabetologii, w Polsce i za granicą. Opublikowała kilkaset prac, jest autorem lub współautorem rozdziałów ze swojej dziedziny w podręcznikach i monografiach.

Była członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD), komitetu reakcyjnego „Endokrynologii Pediatrycznej” oraz członkiem Rady Naukowej „Kliniki” i „Kliniki Pediatrycznej”.

Msza święta odbędzie się 19 sierpnia o godz. 11.00 w kościele Imienia NMP w Międzylesiu przy ul. Bursztynowej 16. Prof. Elżbieta Piontek zostanie pochowana na cmentarzu w Starej Miłosnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum