Zmarła dr hab. Anna Lis-Święty. Była specjalistką dermatologii i wenerologii

Autor: oprac. JKB • Źródło: NIL, Śląska Izba Lekarska, Rynek Zdrowia08 marca 2022 06:12

Śląska Izba Lekarska w Katowicach poinformowała o śmierci dr hab. n. med. Anny Lis-Święty, specjalistki z zakresu dermatologii i wenerologii. Miała 56 lat.

Zmarła dr hab. Anna Lis-Święty. Była specjalistką dermatologii i wenerologii
Nie żyje dr hab. n. med. Anna Lis-Święty. Fot. Shutterstock
  • 7 marca zmarła dr hab. n. med. Anna Lis-Święty. Lekarka odeszła w wieku 56 lat
  • Była specjalistką w zakresie dermatologii i wenerologii, a studia medyczne ukończyła w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach
  • Jak przekazała Śląska Izba Lekarska, dr hab. Lis-Święty od 2009 roku związana była z samorządem lekarskim

Zmarła ceniona specjalistka

O śmierci dr hab. n. med. Anny Lis-Święty powiadomiła m.in. Śląska Izba Lekarska w Katowicach. Lekarka zmarła 7 marca w wieku 56 lat.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 marca 2022 r., w wieku 56 lat zmarła śp. dr hab. n. med. Anna Lis-Święty - napisano na stronie Izby.

Była absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (studia ukończone w 1990 roku). Specjalizowała się w dermatologii i wenerologii. Jak podkreśliła Izba, od 2009 roku dr hab. n. med. Lis-Święty była związana z samorządem lekarskim.

Znane aktywności lekarki

Była także delegatem na Okręgowy Zjazd Lekarzy 6, 7, 8, i 9 kadencji. Natomiast od 6 do 8 kadencji pełniła również funkcję zastępcy Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Z kolei Naczelna Izba Lekarska przekazała, że zmarła lekarka była członkinią Rady Ośrodka Współpracy Zagranicznej Naczelnej Rady Lekarskiej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum