Zmarł prezes Krajowego Forum Orphan, Mirosław Zieliński

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2020 12:22

W niedzielę, 8 listopada zmarł Mirosław Zieliński, prezes Krajowego Forum na rzecz Terapii Chorób Rzadkich Orphan. Przez ostatnie trzy i pół tygodnia chorował na covid-19.

Zmarł prezes Krajowego Forum Orphan, Mirosław Zieliński
Fot. archiwum

Pierwszy informację o śmierci prezesa podał Medexpress. Prezes Zieliński aktywnie uczestniczył w organizowanych przez Rynek Zdrowia eventach, jak Forum Rynku Zdrowia czy Kongres Wyzwań Zdrowotnych - HCC.

 

Krajowe Forum na rzecz Terapii Chorób Rzadkich dąży do tego, aby polscy pacjenci z chorobami rzadkimi otrzymywali taka samą pomoc medyczną i adekwatne wsparcie socjalne, jak w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

W ślad za kierunkami wyznaczonymi przez Radę Unii Europejskiej, Krajowe Forum wspiera i zabiega o stworzenie spójnego systemu leczenia chorób rzadkich, zapewniającego efektywny model koordynacji procesu leczniczego i opieki społecznej. Model, w którym zarządzanie chorób rzadkich od chwili diagnostyki, poprzez leczenie i rehabilitację będzie szybkie, a pacjenci nie będą szukać pomocy w różnych, przypadkowych ośrodkach zdrowia i instytucjach.

Zdaniem Krajowego Forum, niezbędne jest sprawne połączenie systemu ochrony zdrowia z systemem zabezpieczenia społecznego oraz z systemem edukacji. Aby stworzyć taki system potrzeba wysiłku i współpracy wielu podmiotów.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum