Zmarł pielęgniarz zakażony koronawirusem - to już piąty nekrolog w grudniu

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2020 09:52

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych poinformował w środę (16 grudnia) o śmierci pielęgniarza zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2.

Zmarł pielęgniarz zakażony koronawirusem - to już piąty nekrolog w grudniu
W listopadzie OZZPiP opublikował kilkanaście nekrologów zakażonych koronawirusem pielęgniarek. Fot. Archiwum

Jak podaje związek, pielęgniarz Krzysztof Proskura pracował w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. Zmarł 13 grudnia 2020 roku w wieku 64 lat.

Od początku grudnia OZZPiP opublikował również nekrologi:

- Bogusławy Garbarz, która pracowała w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Zmarła w wieku 57 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.
- Katarzyny Dawidek, która pracowała w Powiatowym Centrum Medycznym Spółka z o.o. w Braniewie. Zmarła w wieku 57 lat po powtórnym zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.
- Bogusławy Janiec-Wołowskiej - pracowała w Szpitalu Grochowskim sp. z o.o. w Warszawie. Zmarła w wieku 37 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.
- Elżbiety Stochmiał - pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Zmarła w wieku 55 lat po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2.

W listopadzie Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych opublikował kilkanaście nekrologów zakażonych koronawirusem pielęgniarek.

Czytaj też: Przybywa zgonów pielęgniarek i lekarzy zakażonych COVID-19, nekrologi już prawie codziennie
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum