Zmarł dr Andrzej Włodarczyk

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: RZ/Rynek Zdrowia   • 30 lipca 2018 10:54

Zmarł dr Andrzej Witold Włodarczyk, wiceminister zdrowia w latach 2007-2008 i 2011-2012, wieloletni członek i wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej oraz prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Miał 66 lat.

Zmarł dr Andrzej Włodarczyk
Dr Andrzej Witold Włodarczyk; FOT. Arch. RZ


Andrzej Włodarczyk w 1979 r. ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej uzyskał w 1982 r., a II stopień - w 1988 r. W tym samym roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych na II Wydziale Lekarskim AM w Warszawie. W 2002 r. ukończył Podyplomowe Studium Ekonomiki Zdrowia - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Włodarczyk był wiceministrem zdrowia w rządzie Donalda Tuska. Przez dwie kadencje pełnił funkcję prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, był też wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. Od kwietnia 2017 r do końca czerwca 2018 kierował Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie.

Andrzej Włodarczyk był odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz innymi licznymi odznaczeniami za zasługi dla ochrony zdrowia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum