Zmarł 30-letni lekarz Kacper Gajda. W weekend odbył się jego pogrzeb

Autor: oprac. KM • Źródło: Radio Zet, Facebook, Rynek Zdrowia29 listopada 2021 10:09

Lekarz psychiatra Kacper Gajda zmarł w wieku 30 lat. 27 listopada w Nałęczowie w woj. lubelskim odbył się jego pogrzeb.

Pogrzeb Kacpra Gajdy odbył się 27 listopada w Nałęczowie. Fot. Shutterstock
  • 7 listopada zmarł Kacper Gajda - lekarz psychiatra, sekretarz Regionu Mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy
  • Śmierć była nagła i poprzedzona zwolnieniem lekarskim z obowiązków zawodowych
  • 27 listopada odbył się pogrzeb lekarza. Lekarze z OZZL i Porozumienia Chirurgów "Skalpel" wspominają śp. Gajdę

30-letni Kacper Gajda zmarł niedługo po informacji o wstrzymaniu działalności lekarskiej z powodu pójścia na zwolnienie, które miało potrwać co najmniej do końca minionego miesiąca. Jednak 7 listopada lekarz zmarł. Poinformował o tym 18 listopada Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Msza pogrzebowa odbyła się 27 listopada.

Zawsze życzliwy i pełen pogody ducha

OZZL wspomina śp. Gajdę jako "pasjonata psychiatrii, otwartego na wyzwania i problemy ludzi chorych i potrzebujących, zaangażowanego w tworzenie nowoczesnego systemu ochrony zdrowia, dbającego nie tylko o pacjenta, ale także o każdego medyka w Polsce".

Jak z kolei pisze Porozumienie Chirurgów "Skalpel", Kacper Gajda nie był osobą kojarzoną z mediów.

- Kacper robił za wielu tą czarną, biurokratyczną robotę, której nikt w związku zawodowym nie lubi - pilnowanie papierów, uchwał, tabelek, terminów... Był częścią ludzkiej machiny, która od 2015 r. organizowała manifestacje, pikiety, demonstracje. Znajdował zawsze czas na spotkania związkowe lub inne ważne, gdy nikt inny z nas nie mógł pójść. Pozostały czas w ogromnym stopniu poświęcał swoim pacjentom. Przyjmował często do późnej nocy, także wolontaryjnie - relacjonują medycy.

"Odpoczywaj, Kacperku. Dziękujemy, że dane nam było przeżyć z Tobą niezapomniane chwile. Jeszcze kiedyś pojedziemy razem w długą przejażdżkę po tym lub innym świecie... R.I.P."  - pisze Porozumienie Chirurgów "Skalpel".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum