Żłobek tylko dla zdrowych dzieci?

Autor: Gazeta Oławska/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2015 10:03

Rodzice oddający po zakończonej chorobie dziecko do oławskiego żłóbka miejskiego "Poranek" musza przedstawić zaświadczenia lekarskie. Rodzice są przeciwni, samorząd miasta popiera wymóg.

Żłobek tylko dla zdrowych dzieci?

Żłobek może odmówić przyjęcia dziecka po okresie nieobecności z powodu choroby dziecka, jeśli nie zostanie przedstawione zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do przebywania dziecka w placówce opiekuńczej lub informacji o zakończonym leczeniu dziecka.

W opinii części rodziców nie ma podstawy prawnej, aby żądać takich zaświadczeń. 

Zastępca burmistrza Oławy, Małgorzata Pasierbowicz mówi Gazecie Wyborczej, że zapis w regulaminie żłobka jest zgodny z prawem i każda placówka może taki przepis wprowadzić. Zaznaczyła, że niebezpieczne jest przyprowadzanie dzieci w złym stanie zdrowia. 

Sytuację w miejskich przedszkolach regulują procedury. W paragrafie, dotyczącym zdrowia jest zapis, że w przypadku występowania u dziecka choroby zakaźnej, przedszkole ma prawo żądać od rodzica, a rodzic jest zobowiązany do przedłożenia zaświadczenia, potwierdzającego zakończenie leczenia. To zapis który pokazuje, że placówka chce dbać o ochronę zdrowia maluchów, ale jest bardzo rzadko stosowany. 

Więcej: www.gazeta-olawa.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum