Zielona Góra: w niedzielę wybierz się na piknik dla zdrowia

Autor: wzielonej.pl/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2019 10:11

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wspólnie ze szpitalami, przychodniami, organizacjami i sportowcami zaprasza mieszkańców regionu na Piknik Zdrowia i Profilaktyki, który w niedzielę (5 maja) odbędzie się w Zielonej Górze.

Zielona Góra: w niedzielę wybierz się na piknik dla zdrowia
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Zielonej Górze rozpocznie się 5 maja o godz. 12:00, a godzinę wcześniej z Placu Bohaterów wyjadą rowerzyści. Razem z nimi miejskimi drogami przejedzie Robert Górski ze stowarzyszenia Rowerem do Przodu. Trasa będzie prowadzić np. przez ulicę Bohaterów Westerplatte i Konstytucji 3 Maja - podaje serwis wzielonej.pl.

Finał imprezy zaplanowano przy pomniku Bachusa. Tam odbędzie się cały piknik i wydarzenia towarzyszące. - Promujemy jazdę na rowerze - to samo zdrowie, więc świetnie wpisuje się w tematykę pikniku. Można jechać swoimi rowerami, rowerami miejskimi, można pożyczyć rower od babci, rodziny, od kogokolwiek się chce. Ważne tylko, żeby rowery były sprawne i wyposażone zgodnie z przepisami. Później na miejscu pikniku obejrzymy pokaz akcji ratunkowej po symulowanym wypadku z udziałem rowerzysty - informują organizatorzy.

Na pikniku swoje stanowiska będą mieć lubuskie jednostki ochrony zdrowia, m.in. z Zielonej Góry, Torzymia i Nowego Dworku. Będzie okazja do badań - m.in. poziomu cukru i ciśnienie, ale przede wszystkim - do rozmowy z lekarzami.

- Będziemy promować zdrowy styl życia, dlatego zaprosiliśmy organizacje, które zaprezentują, jak stosować dobrą dietę, zadbać o siebie. Podstawowe hasło pikniku to” „Lepiej się badać niż leczyć” - mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Pełny program pikniku:  www.wzielonej.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum