zielonagora.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia | 23-04-2017 12:24

Zielona Góra: ruszył cykl wykładów w ramach Akademii Pacjenta

Fundacja Black Butterflies z siedzibą w Zielonej Górze, prowadzona przez znaną projektantkę mody Ewę Minge, rozpoczęła wystartowała z Akademią Pacjenta, czyli cyklem bezpłatnych wykładów o zdrowiu.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Akademia Pacjenta miała swoją inaugurację w sobotę (22 kwietnia) w Zielonej Górze. Można było wysłuchać m.in. wykładów lekarzy i ekspertów o tym, jak wspierać chorego w walce z nowotworem, na czym polega tzw. pakiet onkologiczny, jak walczyć z bólem, jak się odżywiać w trakcie choroby i dlaczego nie należy bać się hospicjum - wylicza Gazeta Wyborcza.

W inicjatywę włączyli się partnerzy fundacji: Okręgowa Izba Lekarska, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Hospicjum Palium oraz lubuski oddział NFZ.

Wykłady będą się odbywały raz w miesiącu w Domu Życie przy ul. Stary Rynek 13 i będą bezpłatne. Kolejne zaplanowano na 20 maja i 24 czerwca.

- Dom Życie założyliśmy po to, by ludzie mogli znaleźć tu wsparcie. Dziś mamy blisko 50 podopiecznych plus rodziny. Nie ma możliwości, by wspierać podopiecznych w oderwaniu od rodziny. Wkrótce otworzymy się na chorych ze stwardnieniem rozsianym i zanikiem mięśni - zapowiada Ewa Minge.

Więcej: zielonagora.wyborcza.pl