Zielona Góra: pływak realizuje marzenie chorego chłopca

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2010 12:34

Radosław Kawęcki, zielonogórski pływak z KS Korner, wygrał wycieczkę do Disneylandu - postanowił ją przekazać podopiecznemu Fundacji Mam Marzenie.

Radosław Kawęcki jest mistrzem Europy juniorów i srebrnym medalistą mistrzostw Europy seniorów w stylu grzbietowym. Awansował także do finałowego wyścigu mistrzostw świata w Rzymie w 2009 r. ustanawiając w tym biegu rekord Polski.

W marcu Radek wziął udział w Grand Prix o Puchar Polski w Opolu, gdzie zajął pierwsze miejsce i zdobył nagrodę ufundowaną przez tamtejsze biuro podróży Almatur. Kawęcki postanowił przekazać nagrodę dziecku. Ponieważ wycieczka do Disneylandu była dla jednej osoby, jej fundator, Czesław Choroś, szef Almaturu w Opolu, zgodził się na jej zamianę na kolonię w górach.

Do wsi Murzasichle k. Zakopanego pojedzie Emil Grzegorczyk, podopieczny Fundacji Mam Marzenie, który od czwartego roku życia cierpi na chorobę krwi, tzw. małopłytkowość.

Emil był w swoim życiu tylko w Zielonej Górze, Wrocławiu i na dwóch koloniach.

– Bardzo dziękuję panu Kawęckiemu. To wspaniały gest. Mało jest takich ludzi, którzy cieszą się z tego, że mogą sprawić radość drugiemu człowiekowi. Emil bardzo się cieszy z tego wyjazdu – powiedziała dziennikarce Gazety Wyborczej mama chłopca.

Więcej w Gazecie Wyborczej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum