Zielona Góra: pierwsze dziecko pozostawiono w Oknie Życia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2013 16:55

W zielonogórskim Oknie Życia, przy klasztorze Sióstr Elżbietanek w środę (8 maja) pozostawiono chłopczyka. To pierwsze dziecko, które zostało pozostawione w tym miejscu. Chłopczyk ma ok. dwóch miesięcy, jest zadbany i zdrowy.

Z klasztoru dziecko trafiło do szpitala. Aktualnie przebywa w pogotowiu rodzinnym - poinformowała w piątek (10 maja) Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

- Siostry Elżbietanki dały chłopcu na imię Stanisław, gdyż w środę był obchodzony dzień tego świętego. Matka dziecka zostawiła wewnątrz okna list. Zawiera on m.in. informację, że w ciągu sześciu tygodni może zmienić swoją decyzję i zabrać chłopczyka. Po tym czasie uruchomiona zostanie procedura adopcyjna - powiedziała PAP rzeczniczka Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Anna Maria Fedurek.

Okno życia w Zielonej Górze powstało w 2009 r. Jak wyjaśnił dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Marek Kidoń, Okna Życia prowadzone w Polsce przez Caritas powstały, aby zapobiec porzucaniu niemowląt w przypadkowych miejscach, gdzie grozi im śmierć np. z wychłodzenia.

W Polsce istnieje 50 Okien Życia, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dwa - w obu stolicach regionu. W Gorzowie Wielkopolskim od 2010 znajduje się przy budynku Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. W tym oknie dotychczas pozostawiono troje dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum