Zielona Góra: marszałek i urzędnicy oddadzą krew

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2014 16:37

We wtorek (19 sierpnia) urzędnicy marszałka woj. lubuskiego i pracownicy sąsiednich instytucji oddadzą krew. Na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim stanie specjalny czerwony krwiobus.

Jak informuje Michał Iwanowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego, krwiobus będzie przyjmował potencjalnych krwiodawców w godz. 9-14.

- Liczę na to, że wspólne zaangażowanie kilku instytucji i mieszkańców pozwoli na uzupełnienie braków w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - mówi marszałek Elżbieta Polak.

Akcja pod urzędem jest skierowana praktycznie do wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Jednak specjalne zaproszenia trafiły do najbliższych ''sąsiadów'' urzędu marszałkowskiego, tj. do Starostwa Powiatu Zielonogórskiego, Urzędu Miasta Zielona Góra, Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, delegatury Najwyższej Izby Kontroli, delegatury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego, Szpitala Wojewódzkiego SP ZOZ w Zielonej Górze i Polikliniki MSW w Zielonej Górze.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum