Zielona Góra: awantura o antyaborcyjny billboard - razem z radnymi zamalował go lekarz

Autor: Wirtualna Polska/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2020 09:10

Nie było, nie ma i nie będzie naszej zgody na epatowanie tak radykalnym przekazem w naszym mieście - podkreśla Robert Górski, radny i lekarz pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze. Zamalował antyaborcyjny billboard z innymi radnymi i ratownikiem pogotowia.

Zamalowywanie przekazów antyaborcyjnych to nie jest rzecz nowa, jednak zazwyczaj nikt się do tego nie przyznaje. Tym razem było inaczej. Fot. Archiwum

Antyaborcyjny billboard, przedstawiający zakrwawiony płód, pojawił się przy urzędzie miasta. Zamalowywanie takich przekazów to nie jest rzecz nowa, jednak zazwyczaj nikt się do tego nie przyznaje. Tym razem było inaczej. Nie tylko dlatego, że o akcji Robert Górski mówi głośno, ale również przez to, że sam jest radnym, a także lekarzem pogotowia ratunkowego. Do akcji zaprosił kilku innych miejskich radnych i znajomego ratownika medycznego - podaje wp.pl.

Do zamalowania billboardu doszło tydzień temu. W środę (13 maja) pojawił się kolejny billboard w mieście. Tym razem również został zamalowany, ale przez mieszkańców, zainspirowanych akcją radnych i medyków.

Podczas pierwszej akcji ktoś zawiadomił policję. Na miejscu pojawił się na sygnałach radiowóz patrolu prewencji. Jak mówi Górski był zdziwiony szybką reakcją służb, bo wielokrotnie jako lekarz pogotowia ratunkowego czekał w ambulansie po dwie godziny na przyjazd patrolu policji, aby przekazać pijanego awanturnika, który nie wymagał żadnych medycznych czynności ratunkowych.

Więcej: wiadomości.wp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum