×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zetnij włosy dla chorych dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia16 lutego 2017 10:37

W piątek (17 lutego) w całej Polsce zaplanowano akcję "Z miłości do włosów". W 78 miastach w wybranych salonach fryzjerskich będzie można nie tylko obciąć włosy, ale także przekazać je na peruki dla dzieci chorujących na nowotwory i łysienie plackowate.

Zetnij włosy dla chorych dzieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Warunek jest jeden: trzeba pozbyć się minimum 30 cm włosów.

Długowłosi mogą się jeszcze zapisywać na cięcie - w finale ma uczestniczyć 120 salonów. Na mapie akcji znalazły się m.in. Białystok, Gdynia, Gliwice, Kraków, Lublin, Opole, Puławy, Sosnowiec, Wrocław, Warszawa czy Zakopane - wylicza Gazeta Wyborcza.

Zapisywać mogą się nie tylko dorośli, ale i dzieci, które przyjdą ze swoimi opiekunami.

Włosy powinny być niezniszczone. Samo obcinanie i układanie nowej fryzury trwa ok. godzinę. Aby powstała jedna peruka, fryzjerzy muszą "pozyskać" włosy od 5-10 chętnych.

Inicjatywę wymyśliła częstochowianka Beata Kulczyńska. Razem z fryzjerką, Iloną Nalewajką, zachęca do charytatywnego cięcia. Darmowe peruki dla chorych na raka dzieci przygotowuje - za pośrednictwem Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI z Nysy - jedna z perukarni.

Z efektów skorzystają dzieci z całego kraju.

Na stronie www.fb.com/events/1059343784212171 można zaleźć pełną listę salonów z całej Polski, które uczestniczą w akcji.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze