"Zdrowie Polaka w cenie ziemniaka". Zobaczcie najlepsze hasła z protestu medyków GALERIA

Autor: LJ • Źródło: Rynek Zdrowia11 września 2021 14:50

Protest medyków w Warszawie rozpoczął się 11 września w samo południe. Medycy przeszli przez stolicę. Na manifestację zabrali sporo transparentów. Zobaczcie hasła, jakie się na nich znalazły.

Prosty przekaz do ministra zdrowia (fot. LJ)

Protest medyków 11 września

Z protestu medyków wybraliśmy hasła, z w którymi na sztandarach wystąpili jego uczestnicy.

„Pamiętajcie, pielęgniarka i położna, to kapitał, a nie koszt” – przypominają rządzącym pracownicy systemu ochrony zdrowia

„Średnia wieku pielęgniarki: wczoraj 35 lat, dziś 53 lata, jutro 60” – brzmi napis na innym.

Problemy kadrowe i konieczność zaradzenia brakom odpowiedniej liczby lekarzy, pielęgniarek i innych przedstawicieli zawodów medycznych, to jeden z postulatów protestu 11 września.

Inne hasła nawiązywały do chęci pozostania pracowników w kraju, a nie wyjazdu za granicę, za chlebem. W czasie dzisiejszego strajku pojawiały się informacje o poszukiwaniu polskich pielęgniarek i położnych przez niemieckich pracodawców.

Kalkulacja jest prosta: i w Polsce, i Niemczech pielęgniarka zarobi w liczbach to samo. Tyle że w Niemczech w euro, w Polsce w złotówkach.

Czy hasła na transparentach przekonają ministra zdrowia do pochylenia się nad postulatami protestujących?

Sam minister był „bohaterem” niektórych banerów i transparentów. Dostało się też Narodowemu Funduszowi Zdrowia, przemianowanemu na „Narodowy Fundusz Zagłady”.

Czytaj koniecznie: Protest medyków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy kontra rząd NA ŻYWO

Postulaty protestujących

1.  Natychmiastowa zmiana ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw tabela w załączniku nr 1.

2.  Realny wzrost wycen świadczeń medycznych oraz ryczałtów o 30% oraz dobokaretki w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne o 80% od 1 października 2021 oraz zobowiązanie AOTMiT do przeprowadzenia ponownej wyceny wszystkich świadczeń do 30 listopada 2022 roku.

3.  Zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego (sekretarki medyczne, rejestratorki, opiekunowie medyczni) oraz wprowadzenie norm zatrudnienia uzależnionych od liczby pacjentów.

4. Zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego i stworzenie systemu ochrony pracowników przed agresją słowną i fizyczną pacjentów.

5.  Stworzenie na warunkach chroniących medyków i pacjentów odpowiedniego systemu rejestrowania zdarzeń medycznych niepożądanych (no-fault).

6. Rezygnacja stworzenia nowych zawodów medycznym przy jednoczesnym efektywniejszym wykorzystaniu obecnych zawodów medycznych poprzez stworzenie im możliwości kształcenia podyplomowego i specjalizacyjnego rozszerzających ich kompetencje.

7. Wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej.

8. Uchwalenie ustaw o medycynie laboratoryjnej zawodzie ratownika medycznego i innych zawodach medycznych.

Sprawdź: Protest medyków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy kontra rząd NA ŻYWO

1.jpg
1.jpg

4.jpg
4.jpg

5.jpg
5.jpg

6.jpg
6.jpg

8.jpg
8.jpg

13.jpg
13.jpg

9.jpg
9.jpg

11.jpg
11.jpg

10.jpg
10.jpg
12.jpg
12.jpg

14.jpg
14.jpg

16.jpg
16.jpg

17.jpg
17.jpg

18.jpg
18.jpg

19.jpg
19.jpg

20.jpg
20.jpg

21.jpg
21.jpg

22.jpg
22.jpg

24.jpg
24.jpg

26.jpg
26.jpg

27.jpg
27.jpg

29.jpg
29.jpg

30.jpg
30.jpg

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum