Zbiorą pieniądze na leczenie Ukrainki w Warszawie?

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2014 21:25

20-letnia Swietłany z Ukrainy choruje na ostrą białaczkę, 11 dni temu urodziła przedwcześnie dziecko. Przyjaciele Swietłany i jej męża pojechali do Warszawy, by szukać tu pomocy.

Ukrainkę zgodził się przyjąć Szpital Specjalistyczny im. św. Rodziny przy Madalińskiego.

- Postanowiliśmy, że choć nie ma ubezpieczenia, przyjmiemy ją, że trzeba dać jej szansę - mówi Gazecie Wyborczej Paweł Kubik, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa. 

W Szpitalu im. św. Rodziny lekarze rozpoczęli badania. Jednak Swietłana dostała skurczów. Została przewieziona do Instytutu Matki i Dziecka. 11 dni temu, w 25. tygodniu ciąży, urodziła córeczkę, która ważyła 500 gramów. Dziecko leży w inkubatorze na oddziale intensywnej terapii w Instytucie. Jej stan jest ciężki.

Swietłana leczona jest natomiast w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Dzięki pieniądzom, które udało się zebrać jeszcze na Ukrainie, miała pierwszą chemioterapię

- Zebraliśmy 50 tys. dolarów. Wpłacali ludzie z całego świata. Przyjaciele ze Stowarzyszenia Chrześcijańskich Sportowców, w którym pracuję, nagłośnili sprawę. Lekarze szacują, że będzie potrzeba ok. 100-200 tys. dolarów na dokończenie chemioterapii i na przeszczep - mówi Wołodymyr, mąż Swietłany.

Fundacja Otwarty Dialog, która niedawno pomagała poszkodowanym w czasie walk na Majdanie, podjęła się przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na leczenie matki i dziecka.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum