Zbierała na malucha dla Hanksa i na szpital, ale to nie koniec

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2017 10:40

Zarząd powiatu bielskiego - organ prowadzący Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej - podziękował Monice Jaskólskiej za dotychczasowe inicjatywy wspierające placówkę. Jedną z nich była akcja zakupu fiata 126p dla aktora Toma Hanksa połączona z pomocą dla szpitala, ale na tym wsparcie się nie zakończyło.

Zbierała na malucha dla Hanksa i na szpital, ale to nie koniec
Zarząd powiatu podziękował Monice Jaskólskiej za inicjatywy wspierające Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej (na zdjęciu z Piotrem Kupichą z zespołu Feel). Fot. Materiały prasowe

Jedną z ostatnich inicjatyw był bal charytatywny w ramach akcji ''Nie wypada nie pomagać'', z którego dochód - ponad 80 tys. zł - przekazano w całości na potrzeby szpitala. Pieniądze mają być przeznaczone na wyposażenie oddziału psychiatrycznego dla najmłodszych pacjentów.

To już trzecia edycja akcji. Podczas pierwszej zbierano fundusze na zakup rozkładanych foteli, z których będą mogli korzystać rodzice czuwający przy chorych dzieciach. Celem drugiej edycji było już wyposażenie sal terapeutycznych na oddziale psychiatrii dziecięcej - w ubiegłym roku zebrano na ten cel 70 tys. zł.

Monika Jaskólska to inicjatorka zakupu "malucha" dla Toma Hanksa połączonego ze wsparciem dla bielskiej placówki. Film z aktorem, który promuje akcję pomocy dla szpitala, obejrzało w sieci niemal 200 tys. osób.

Szpital skorzysta z funduszy, które zebrano na zakup i remont auta (kupno ostatecznie sfinansował Rafał Sonik); pomoc obiecał także sam Tom Hanks.

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej posiada 105 łóżek i rocznie hospitalizuje ok. 5,7 tys. dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum