Zaszachowali chorobę: wyniki akcji oddawania krwi

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2013 10:35

W ramach ogólnopolskiej akcji "Daj MATA chorobie!" zebrano 33 litry krwi na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.

Zaszachowali chorobę: wyniki akcji oddawania krwi
Udział w akcji mógł wziąć każdy, kto w marcu b.r. oddał krew w dowolnej Stacji Krwiodawstwa lub jej Oddziale Terenowym, a oddając krew podał hasło "Daj MATA chorobie" i zadeklarował, że jest ona przeznaczona dla pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.

W ramach tego przedsięwzięcia 24 marca w Zespole Szkół Elektrycznych w Krakowie rozegrano jubileuszowy V Turniej Szachowy. Warunkiem uczestnictwa w turnieju było przedstawienie zaświadczenia o oddaniu krwi na rzecz pacjentów. Zawody rozegrano w systemie szwajcarskim kojarzenia par 9 rund po 15 min. Do rozgrywek turniejowych przystąpiło 32 zawodników.

Turnieje są organizowane co roku wspólnie z Małopolskim Związkiem Szachowym, który dba, aby każda rozgrywka odbywała się w zgodzie z obowiązującym kodeksem szachowym. Akcja została zainicjowana przez Jana Zapałę z Małopolskiego Związku Szachowego. Kolejny turniej zostanie rozegrany za rok.

Wiosenną akcję przeprowadziło Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" oraz Małopolski Związek Szachowy, patronem honorowym było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Szpital Uniwersytecki w Krakowie, partnerem wspierającym firma Roche.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum