PAP/Rynek Zdrowia | 17-10-2019 13:55

#ZasadźSięNaZdrowie – wspólna akcja GIS i Lasów Państwowych

Z okazji 100-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w ramach akcji #ZasadźSięNaZdrowie, zasadzonych zostanie 16 tys. drzew i krzewów, symbolizujących zaangażowanie 16 tys. pracowników służb sanitarnych - poinformował w czwartek (17 października) GIS.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Organizatorami akcji są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Lasy Państwowe. "Mogłoby się wydawać, że obie instytucje są zupełnie różne pod względem zadań oraz obszaru działania, ale można dostrzec wspólny mianownik, jakim jest troska o zdrowie mieszkańców Polski" - podnoszą inicjatorzy przedsięwzięcia.

Jak akcentują, promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania. Stąd wspólna akcja sadzenia drzew.

"Las to miejsce relaksu, zarówno fizycznego i psychicznego, odprężenia oraz odpoczynku. Ludzie, którzy mają dostęp do terenów zielonych, są na ogół zdrowsi. Regularny kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na zdrowie, sprzyja rozwijaniu zdrowego stylu życia, a także kształtowaniu innych czynników prowadzących do poprawy i zachowania jakości życia ludzi" - podkreślają organizatorzy akcji.