×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zarząd TVP zawiesił dziennikarza za publikację ws. lekarzy rezydentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia16 października 2017 12:50

Zarząd TVP zawiesił w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony Ziemowita Kossakowskiego - poinformował członek zarządu TVP Maciej Stanecki. Szef portalu TVP Info Samuel Pereira wyjaśnił, że zawieszenie ma związek z publikacją Kossakowskiego dotyczącą lekarzy rezydentów.

Zarząd TVP zawiesił dziennikarza za publikację ws. lekarzy rezydentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Decyzją Zarządu TVP, Ziemowit Piast Kossakowski został zawieszony w wykonywaniu obowiązków na czas nieokreślony. Powodem są poważne zastrzeżenia do rzetelności przygotowanych przez niego materiałów, co pozostaje w konflikcie z kodeksem zasad etyki dziennikarskiej TVP" - poinformowało w poniedziałek (16 października) Centrum Informacji TVP.

Wcześniej o decyzji zarządu stacji poinformował Stanecki na swoim profilu na Twitterze. Jak napisał, powodem zawieszenia były "poważne zastrzeżenia do rzetelności".

Z kolei redaktor naczelny portalu TVP Info Samuel Pereira doprecyzował na Twitterze, że zawieszenie Kossakowskiego ma związek z jego weekendową publikacją dotyczącą protestujących lekarzy rezydentów. "Autor tekstu o rezydentach i kawiorze został zawieszony. Panią dr Katarzynę Pikulską, jako szef portalu @tvp_info przepraszam" - napisał Pereira.

W weekend na portalu TVP Info pojawił się materiał Kossakowskiego pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem", dotyczący m.in. Katarzyny Pikulskiej z Porozumienia Rezydentów OZZL.

Jak napisał w nim Kossakowski, "internauci przeglądając profile internetowe Katarzyny Pikulskiej, odnaleźli szereg zdjęć z jej zagranicznych wojaży. Okazało się, że twarz protestu regularnie odwiedza egzotyczne zakątki świata, choć - jak twierdzą jej obrońcy - przynajmniej niektóre z nich są przy okazji pomocy przy akcjach humanitarnych".

W innej części materiału czytamy, że "drugą +gwiazdą+ tegorocznych protestów +zbuntowanych medyków+ jest Tomasz Rynkiewicz". "W wywiadzie dla dziennika Polska Times żalił się, że pracuje za 9 zł na godzinę i gdyby nie dorabiał na barze, to by +nie przeżył+. Jak się okazało, Rynkiewicz podobnie do Pikulskiej jest miłośnikiem zagranicznych podróży. Ponadto gustuje w kanapkach z kawiorem i drogich trunkach. Wszystko za 9 zł za godzinę pracy..." - pisał Kossakowski.

Czytaj: TVP Info o "luksusach" protestujących rezydentów - okazały się manipulacją

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze