Zaprojektowany z myślą o gościach niepełnosprawnych

Autor: propertydesign.pl/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2014 17:11

Hotel Hampton by Hilton Gdańsk Airport został "Przyjaznym Hotelem Województwa Pomorskiego 2014" w VI edycji konkursu dla obiektów hotelarskich województwa pomorskiego, które oferują gościnę osobom niepełnosprawnym. Projektantem hotelu, pomieszczeń oraz wyposażenia jest warszawska firma AGK architekci.

Nagrodę przyznaje komisja konkursowa, której przewodniczy prezes Polskiej Izby Turystyki Oddziału Pomorskiego. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego i promuje skategoryzowane obiekty hotelarskie w pełni dostępne, przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Za projekt wnętrz odpowiada warszawska firma AGK architekci. - Pokoje dla osób niepełnosprawnych połączyliśmy z pokojem dla opiekuna i zaopatrzyliśmy w drzwi z dwoma wizjerami - jeden umieszczony jest na wysokości oczu osoby poruszającej się na wózku mówi Magdalena Suliga, dyrektor hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Wyjaśnia, że umeblowanie pokoju oraz urządzenia w łazience dostosowane są w pełni do potrzeb osób niepełnosprawnych i znajdują się na odpowiedniej wysokości.

Hampton by Hitlon Gdańsk Airport oferuje gościom niepełnosprawnym dostosowane stanowiska postojowe na parkingu i zapewnia łatwe poruszanie się wokół obiektu oraz bezpośrednie wejście do hotelu, w tym również zakwaterowanie z psem przewodnikiem. Usługi gastronomiczne dostępne są na poziomie recepcji, a wyposażenie i umeblowanie części gastronomicznej uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych. Hotelowa winda posiada informację dźwiękową oraz przyciski dla osób niewidomych. Hotel oferuje także swoje usługi osobom niepełnosprawnym z dziećmi.

Więcej: www. propertydesign.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum