Zamykanie lasów przez COVID. Wiceminister zdrowia: do tej pory się uśmiechamy

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Radio Zet16 stycznia 2023 19:00

Polacy pamiętają decyzję z okresu pandemii, dotyczącą „zamykania lasów” w trakcie lockdownu. O jej autora był dziś w Radio Zet pytany wiceminister Waldemar Kraska. Co powiedział?

Zamykanie lasów przez COVID. Wiceminister zdrowia: do tej pory się uśmiechamy
Wspomnienie decyzji o zamknięciu lasów wywołuje uśmiech wiceministra. Fot. Shutterstock.
  • Zakaz wchodzenia do lasów wprowadzony został w Polsce w czasie pandemii w 3 kwietnia 2020 r.
  • Od razu znalazł się w ogniu krytyki i został po dwóch tygodniach zniesiony
  • O tym, kto był autorem tej decyzji i jak się a nią reaguje w resorcie zdrowia do tej pory mówił w radio Zet Waldemar Kraska

Chodziło o parkingi przy lasach

- Że to nie było mądre, to ja wiem – odparł zapytany przez Beatę Lubecką na antenie Radia Zet wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Potem się jednak żachnął: - No może troszeczkę było. Chodziło głównie o parkingi przy lasach.

Jak wyjaśnił wiceminister zdrowia, Polacy w trakcie lockdownu „ruszyli” masowo  na spacery do lasów, gdzie mogli zachować dystans społeczny. Ale parkingi pod zagajnikami i lasami pękały w szwach. Dlatego w kwietniu 2020 r. wprowadzono zakaz wejścia do lasu. Sprawą zainteresował się m.in. rzecznik Praw Obywatelskich wskazując, że brak jest podstaw prawnych dla takiego ograniczenia. Krytyka z wielu stron spowodowała, że zakaz zniesiono po dwóch tygodniach. Powody decyzji o zamknięciu lasów wyjaśniał dziś na antenie Radia Zet Waldemar Kraska.

-  Dochodziło do tych bliskich kontaktów. Samochód stał przy samochodzie – wyjaśniał Kraska. Dopytywany był przez dziennikarkę Radia Zet szczególnie o autora tej „genialnej” decyzji.

- Na pewno to nie byłem ja. To rzeczywiście było niefortunne i do tej pory się uśmiechamy, jeżeli o tym słyszymy – przyznał wiceminister, uśmiechając się.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum