Zamość: po dzieci pozostawione w oknie życia zgłaszają się rodzice

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2013 11:15

W ubiegły piątek (9 sierpnia) zostawiono w oknie życia w szpitalu papieskim w Zamościu drugie już dziecko. Była to dziewczynka. Tego samego dnia, zaledwie kilka godzin później, do szpitala przyszła kobieta i mężczyzna twierdząc, że to ich córka. Zażądali wydania dziewczynki.

Zamość: po dzieci pozostawione w oknie życia zgłaszają się rodzice
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Kobieta i mężczyzna, którzy twierdzili, że są rodzicami dziecka i żądali wydania córki, zachowywali się bardzo emocjonalnie. Na miejsce przyjechała policja. Mundurowi przeprowadzili rozmowę z parą i wyjaśnili, że jeśli chcąc odzyskać córkę muszą zgłosić do sądu wniosek o ustalenie macierzyństwa.

Jak poinformowała Kurier Lubelski Małgorzata Łukowska, przewodnicząca Wydziału Rodzinnego zamojskiego Sądu Rejonowego nikt jednak nie złożył w sądzie wymaganego wniosku o ustalenie macierzyństwa. Tymczasem Sąd Rodzinny w Zamościu nadał w środę (14 sierpnia) dziewczynce tożsamość.

Piotruś, pierwsze dziecko pozostawione w oknie życia 30 czerwca, będzie mógł wrócić do swojej matki. Po tym, jak został znaleziony w oknie życia nadano mu tożsamość i przekazano do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Także w ubiegłym tygodniu w sądzie pojawiła się kobieta, która twierdziła, że jest matką dziecka. Złożyła wniosek o ustalenie macierzyństwa a badania genetyczne potwierdziły, że kobieta jest matką dziecka i chłopiec będzie mógł wrócić do niej.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze