Założyciel spółki Diagnostyka został wyróżniony przez magazyn "Forbes"

Autor: oprac. SzB • Źródło: Forbes, medycynaprywatna.pl, Rynek Zdrowia04 sierpnia 2022 16:30

Profesor Jakub Swadźba - założyciel oraz prezes zarządu sieci laboratoriów Diagnostyka - został doceniony przez magazyn "Forbes" w plebiscycie "50 po 50".

Założyciel spółki Diagnostyka został wyróżniony przez magazyn "Forbes"
Założyciel spółki Diagnostyka został wyróżniony przez magazyn "Forbes". Fot. PTWP
  • Prof. Jakub Swadźba - założyciel oraz prezes zarządu sieci laboratoriów Diagnostyka - został doceniony przez magazyn "Forbes" w plebiscycie "50 po 50"
  • Główną ideą plebiscytu było wyróżnienie przedstawicieli rodzimego biznesu, którzy udowodnili, że że będąc dojrzałym - po 50. roku życia - można wprowadzić zmiany w swoim zawodowym życiu i odnieść sukces
  • Swadźba został nominowany m.in. "za stworzenie największej w Polsce sieci laboratoriów medycznych dostępnych w każdym z województw, zatrudniającej ponad 5 tysięcy pracowników" 

Założyciel spółki Diagnostyka został wyróżniony przez magazyn "Forbes"

Profesor Jakub Swadźba, który jest założycielem oraz prezesem zarządu sieci laboratoriów Diagnostyka, został wyróżniony przez magazyn "Forbes" w plebiscycie "50 po 50". 

- Nominowany został za stworzenie największej w Polsce sieci laboratoriów medycznych dostępnych w każdym z województw, zatrudniającej ponad 5 tysięcy pracowników - czytamy na stronie medycynaprywatna.pl.

- W roku 2022, do już prowadzonego biznesu, Swadźba dołożył najnowsze laboratorium badawcze w tej części Europy, które wykonuje 3 tysiące rodzajów badań. Zostało ono otwarte 1 kwietnia 2022 roku w Warszawie. Do tego postawił na rozwój technologicznych start-upów, takich jak między innymi platforma badania.pl - czytamy dalej. 

Listę układała kapituła składająca się z ponad 20 osób

Główną ideą wspomnianego plebiscytu było wyróżnienie przedstawicieli rodzimego biznesu, którzy udowodnili, że sukces można odnieść po 50. roku życia i wiek to tylko liczba oraz to, że będąc dojrzałym również można wprowadzić zmiany w swoim zawodowym życiu. 

Listę, na której znaleźli się doświadczeni i kreatywni przedsiębiorcy, układała kapituła składająca się z ponad 20 osób, w której znalazł się m.in. prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. 

Dr Swadźba ukończył Akademię Medyczną Mikołaja Kopernika (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) w 1990 roku. To doktor habilitowany nauk medycznych i specjalista chorób wewnętrznych. Jest autorem licznych prac naukowych dotyczących schorzeń autoimmunologicznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum