Zakopane objęte czerwoną strefą; 90 proc. turystów na Krupówkach w maseczkach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2020 16:01

W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w powiecie tatrzańskim służby miejskie kontrolują m.in. na Krupówkach, czy spacerujący zasłaniają usta i nos. Zdecydowana większość stosuje maseczki - powiedział komendant Straży Miejskiej w Zakopanem Marek Trzaskoś.

Zakopane objęte czerwoną strefą; 90 proc. turystów na Krupówkach w maseczkach
Fot. PTWP

- 90 proc. napotkanych na Krupówkach spacerowiczów posiadało w pierwszy dzień obowiązywania czerwonej strefy maseczki. Pozostałe osoby, które nie miały założonych maseczek, tłumaczyły, że nie wiedziały, że Zakopane jest objęte czerwoną strefą. Jednak maseczki mieli przy sobie i na interwencję strażników zakładali je ze zrozumieniem - dodał Trzaskoś.

Według obserwacji strażników od soboty nieporównywalnie więcej osób poruszających się po Zakopanem stosuje maseczki. Wcześniej maseczki powszechnie były zakładane tu w sklepach i w innych pomieszczeniach zamkniętych.

- Społeczeństwo przyjmuje te obostrzenia ze zrozumieniem i stosuje maseczki również w przestrzeni otwartej - dodał komendant.

W sobotę w Zakopanem nikt nie został ukarany mandatem za brak maseczki. Interwencje kończyły się na pouczeniach. Strażnicy miejscy w Zakopanem mają przy sobie sterylne maseczki i w razie potrzeby rozdają je turystom.

Szymon Bafia (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum