Zakopane: 5 osób poszkodowanych podczas burzy pozostaje w SOR, a 22 osoby na oddziałach szpitalnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2019 12:45

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Zakopanem przebywa obecnie 5 osób, a 22 osoby znajdują się na oddziałach szpitalnych - poinformowała zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego w Zakopanem Małgorzata Czaplińska.

Zakopane: 5 osób poszkodowanych podczas burzy pozostaje w SOR, a 22 osoby na oddziałach szpitalnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pacjenci znajdujący się obecnie w SOR najprawdopodobniej zostaną wypisani w ciągu najbliższej doby. Pozostali są hospitalizowani na oddziałach chirurgii ogólnej, ortopedii, interny, kardiologii i pediatrii.

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa zakopiańskiego szpitala przekazała również, że 17 osób poszkodowanych podczas czwartkowej burzy zostało przekazanych do szpitala w Nowym Targu, a pięć do szpitala w Krakowie.

Czaplińska zaznaczyła, że dwoje dzieci z poparzeniami ciała o powierzchni powyżej 30 proc. zostało przetransportowanych do szpitala w Prokocimiu. Do tego samego szpitala przewieziono również jedno dziecko z ciężkim urazem głowy. Trzy osoby trafiły do szpitala w Limanowej.

Małgorzata Czaplińska zaznaczyła, że w czwartek "w ciągu pięciu, sześciu godzin trafiło tyle osób, ile w przeciągu mniej więcej całej doby w "wysokim" sezonie trafia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego".

Jak wskazała, największe trudności dotyczyły rozdysponowania chorych i przekazania ich do odpowiednich miejsc.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum