Zakaz wejścia do kawiarni, restauracji i fryzjera dla niezaszczepionych w Wiedniu

Autor: PAP • Źródło: PAP05 listopada 2021 07:30

Drastyczne obostrzenia zostaną wprowadzone w stolicy Austrii. Do kawiarni i restauracji, ale również salonów fryzjerskich nie będą mogły wejść osoby niezaszczepione przeciw COVID-19. Nie wezmą też udziału w wydarzeniach z udziałem ponad 25 osób.

Zakaz wejścia do kawiarni, restauracji i fryzjera dla niezaszczepionych w Wiedniu Fot. Shutterstock
  • Wiedeń zaostrza restrykcje koronawirusowe. Osoby bez szczepień na COVID-19 nie wejdą do restauracji, kawiarni i salonów fryzjerskich w stolicy Austrii
  • Poza tym niezaszczepieni nie będą tez mogli brać udziału w wydarzeniach dla ponad 25 osób
  • Ograniczenia to odpowiedź na rosnącą liczbę nowych zakażeń koronawirusem w Austrii

Zakaz wejścia do kawiarni, restauracji i fryzjera dla niezaszczepionych w stolicy Austrii

W Wiedniu osoby niezaszczepione przeciw Covid-19 nie będą mogły wejść do kawiarni i restauracji czy na wydarzenia z udziałem ponad 25 osób - poinformowały 4 listopada władze miasta. Decyzja związana jest ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Austrii.

- To ważne, byśmy podjęli odpowiednie decyzje, zanim zapełnią się oddziały intensywnej terapii  - powiedział na konferencji prasowej burmistrz Wiednia Michael Ludwig.

Nowe środki zapobiegawcze zaczną obowiązywać pod koniec przyszłego tygodnia i obejmą także salony fryzjerskie - dodał.

Restrykcje zostaną wprowadzone jeszcze w listopadzie

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od początku października w tym państwie notuje się wyraźny wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2. W środę liczba nowych infekcji przekroczyła 6,5 tys.

Obecnie około 64 proc. mieszkańców kraju jest w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19, co stawia Austrię nisko w rankingu szczepień w krajach Europy Zachodniej - podkreśla Reuters.

Wielu Austriaków jest sceptycznych wobec szczepień przeciw koronawirusowi, a postawę tę wspiera - jak zauważa agencja - skrajnie prawicowa Austriacka Partia Wolności (FPOe), trzecie najsilniejsze ugrupowanie w parlamencie.

Dwa landy, Salzburg i Górna Austria, odpowiadały w czwartek za około 45 proc. wszystkich nowych zakażeń. Ten drugi kraj związkowy, uważany za bastion Partii Wolności, ma najniższy w kraju wskaźnik wyszczepienia przeciw koronawirusowi - przekazał Reuters.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum