Zaczęła rodzić przed szpitalem. Poród odebrał policjant

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP24 września 2021 06:18

Policjant z Kozienic (Mazowieckie) odebrał poród. Pomógł kobiecie, która nie zdążyła dotrzeć do szpitala na czas i zaczęła rodzić w samochodzie na parkingu tuż przed lecznicą.

Zaczęła rodzić przed szpitalem. Poród odebrał policjant
Kobieta urodziła przed szpitalem. Poród odebrał policjant Fot. Policja

Kobieta urodziła przed szpitalem. Poród odebrał policjant

W środę wieczorem 30-letni st. sierż. Ireneusz Iwańczyk pełnił obowiązki służbowe przed szpitalem w Kozienicach, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety.

Natychmiast wybiegł z radiowozu i podbiegł do auta stojącego na parkingu. Była tam przyszła matka, która właśnie zaczęła rodzić, i towarzyszący jej mąż.

- Funkcjonariusz założył rękawiczki i widząc wystającą główkę dziecka, odebrał poród. Gdy w pewnym momencie dziecko zaczęło się krztusić, przełożył je na dłoń i klepnął, wtedy chłopiec wydał głos - zrelacjonowała Tarczyńska.

St. sierż. Ireneusz Iwańczyk sam niebawem zostanie ojcem

Kiedy maluch był już bezpieczny, mundurowy podał noworodka matce. Następnie kobietą i jej nowo narodzonym dzieckiem zajęli się specjaliści ze szpitala.

Poród przed szpitalem był dla 30-letniego funkcjonariusza niezwykłym przeżyciem.

- Sam za kilka miesięcy zostanie ojcem i od pewnego czasu czyta książki dotyczące macierzyństwa, co ułatwiło mu odebranie porodu - dodała asp. Tarczyńska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum