Zachodniopomorskie: wjazd na teren szpitala tylko z przepustką?

Autor: Moje Miasto Szczecin/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2014 16:53

W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie ochrona utrudnia pacjentom wjazd na teren placówki. Nie pozwala nawet na dojazd do izby przyjęć z ciężko chorym pacjentem, jeśli rodzina nie ma ważnej przepustki.

Kiedy pacjenci podjeżdżają pod szlaban z ważnym skierowaniem na przyjęcie do szpitala, zostają odesłani z kwitkiem. Najpierw muszą zdobyć przepustkę, albo auto pozostawić poza terenem placówki. Nieważne w jakim stanie zdrowia jest pacjent. 

Z takimi sytuacjami spotykają się zarówno ciężko chore starsze osoby, jak i rodzice wiozący dzieci z 40- stopniową gorączką. Pacjenci są oburzeni i pytają, jak wartownik ma oceniać stan zdrowia i decydować kto ma zostać zawieziony do lekarza, a kto powinien doczołgać się sam.

Piotr Baranowski rzecznik szpitala wojewódzkiego potwierdza, że do takich incydentów dochodziło i przeprasza.

W jego ocenie za zaistniały stan rzeczy odpowiada ochrona, która ma swój regulamin i stosuje się do niego. Jak jednak przyznaje, na teren szpitala bez problemów powinni zostać wpuszczeni m.in. pacjenci ze skierowaniem do szpitala, osoby niepełnosprawne, dzieci, osoby starsze czy taksówki wiozące pacjentów.

Więcej: www.mmszczecin.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum