Zachodniopomorskie: tam pacjenci są najbardziej zadowoleni z lekarzy

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2015 12:57

Z tegorocznego rankingu województw "Indeks sprawności ochrony zdrowia 2015", który przygotowała firma doradcza PwC, wynika, że najwyższe w kraju oceny od pacjentów dostali lekarze z województwa zachodniopomorskiego.

Zachodniopomorskie: tam pacjenci są najbardziej zadowoleni z lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Województwo zachodniopomorskie ma najwyższe w Polsce wskaźniki poprawy stanu zdrowia.

Na ten wynik składają się takie parametry jak: udział kobiet w badaniach profilaktycznych (mammografii i cytologii), dbanie o zdrowie dzieci (na odrę, świnkę i różyczkę zaszczepionych jest 99,3 proc. trzylatków, gorzej ze szczepieniami przeciwko gruźlicy), najlepsza w Polsce opieka przedszpitalna nad chorymi na przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych, wysoki poziom opieki nad chorymi na cukrzycę.

Aby ocenić jakość konsumencką opieki zdrowotnej, firma sondażowa przepytała pacjentów leczących się u lekarzy rodzinnych i lekarzy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Pacjenci mogli wystawić oceny od 1 do 5.

Tylko zachodniopomorscy lekarze dostali powyżej czwórki za kompetencje i podejście do pacjenta. Także najlepszą ocenę w kraju wystawili im pacjenci za dostęp do pomocy medycznej (2,88) oraz za dostęp do badań diagnostycznych (3,07 - ex aequo z Podkarpackiem).

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze