Zabrze: wyburzanie szpitala

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2014 13:43

W czwartek (27 marca) wysadzono drugie skrzydło Akademickiego Centrum Medycznego w Zabrzu, zwanego szpitalem Religii. Żelbetowy blok łóżkowy wysoki na ok. 40 metrów został wyburzony przy użyciu 25 kilogramów dynamitu.

Od 6 lutego trwa rozbiórka Akademickiego Centrum Medycznego w Zabrzu. W czwartek wysadzono drugie z czterech skrzydeł głównego budynku. 

Rozbiórki na zlecenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest właścicielem niedokończonego szpitala, podjęło się przedsiębiorstwo Miazga. Główny budynek, 12-piętrowy moloch zbudowany na planie krzyża, jest wyburzany zarówno metodą strzałową, jak i mechaniczną

Najpierw jedno ze skrzydeł jest przecinane w pionie diamentowymi piłami, a następnie "podcinane" materiałami wybuchowymi. Na powalenie jednego takiego bloku wystarcza ok. 25 kg dynamitu. Następnie blok jest rozkruszany, a uzyskane kruszywo posłuży do innych prac budowlanych. 

Jeśli chodzi o główny budynek Szpitala Religi, to do wyburzenia zostały jeszcze dwa segmenty. Jedno ze skrzydeł jest rozbierane koparkami z nożycami kruszącymi.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl 
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum