Zabrze: wkrótce Konfrontacje Med&Art - Medycyna i Sztuka 2014

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2014 09:56

5 września w Zabrzu po raz drugi odbędą się Konfrontacje Med&Art - Medycyna i Sztuka. Konfrontacje odbywają się w FRK już od wielu lat. Pokazują jak poszukiwania rozwiązań ratujących życie i radości dnia powszedniego łaczą lekarzy, naukowców, pacjentów i ich rodziny oraz artystów.

W roku 2013 po raz pierwszy zorganizowano Konfrontacje Medycyna i Sztuka.

Formuła swobodnego festiwalu sztuk wszystkich uprawianych przez ludzi związanych zawodowo z medycyną została przyjęta entuzjastycznie przez samych twórców wśród których byli muzycy: Kuba Sienkiewicz, Zespół Reanimators Zespół Kardioband, Grupa Zawrat, Bogumiła Żołędziowska-Galas

W inicjatywę zaangażowali się także poeci i pisarze: Danuta Mikołajewska, Ewa Hansel, Blanka Ulążek, Zbigniew Kostrzewa, Jacek Sroczyński, Stefan Augusta, Zofięa Krauze-Balwińska, Sławomir Latos. Kilkudziesięciu uczestników prezentowało się na 4 scenach Konfrontacji.

II Konfrontacje „Medycyna i Sztuka" - Med&Art 2014 odbędą się 5 września jako jedna z imprez „Zabrzańskiego Września" tradycyjnego święta miasta.

Med&Art to spotkanie twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną, okazja do integracji środowiska, dobrej zabawy oraz odkrywania artystycznych pasji medyków. Wszystkie rodzaje aktywności artystycznej przez nich uprawianej znajdują w czasie konfrontacji miejsce : proza, poezja, malarstwo, rzeźba fotografia, film, muzyka w każdej odmianie.

W ciągu sesji od popołudnia do nocy w foyer i na scenie Teatru Nowego w Zabrzu, w salach sąsiadującego z nim Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej odbędą się prezentacje artystów i ich konfrontacje z profesjonalnym jury.

Organizatorzy Konfrontacji zapraszają do udziału wszystkich lekarzy i studentów medycyny, naukowców, farmaceutów, ludzi wspierających usługi medyczne; wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio związani są z medycyną.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum