Zabrze: szef oddziału kardiologii interwencyjnej w Fuwai z wizytą w SCCS

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2013 11:07

Dr Gejun Zhang, szef oddziału kardiologii interwencyjnej w Fuwai Hospital, odwiedził Śląskie Centrum Chorób Serca z okazji organizowanych tam warsztatów kardiologicznych.

Zabrze: szef oddziału kardiologii interwencyjnej w Fuwai z wizytą w SCCS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Fuwai Hospital to największy ośrodek leczenia chorób serca w Chinach i zapewne przy okazji największy na świecie. W ciągu ponad 50 lat, jakie upłynęły od jego otwarcia, leczyło się tam 6 mln pacjentów! Pracuje w nim około 800 lekarzy i tysiąc pielęgniarek.

Jak mówi Gazecie Wyborczej dr Gejun Zhang szpital w Fuwai przyjmuje przede wszystkim pacjentów z Pekinu, ale nie tylko, bo w szpitalach na prowincji nie ma kardiochirurgów. Przyjmuje więc chorych z całych północnych Chin.

W Chinach pacjenci są podzieleni na kilka grup. Chorzy z Pekinu mogą się zgłaszać się do szpitala nawet "z ulicy", ci z prowincji muszą mieć skierowanie od lekarza z miejsca, w którym mieszkają. Czy wszystkich stać na leczenie w szpitalu? To zależy od tego, jakie mają ubezpieczenie. W każdej prowincji jest nieco inaczej. W Pekinie rząd refunduje od 70 do 90 proc. kosztów leczenia. Za resztę pacjent płaci sam, chyba że ma dodatkową polisę. Wtedy to firma, w której ją wykupił, płaci pozostałe 10-30 proc.

Wicej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum