Zabrze: pierwszy w Polsce festiwal sztuki autorstwa ludzi medycyny

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2013 09:39

Med&Art Congress 2013 to pierwszy w Polsce festiwal sztuki uprawianej przez ludzi medycyny oraz konferencja poświęcona sztuce medycznej. Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy i cykliczny. Odbędzie się po raz pierwszy w dniach 10-11 maja w Zabrzu.

Zabrze: pierwszy w Polsce festiwal sztuki autorstwa ludzi medycyny
Impreza będzie zorganizowana przy współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Akademią Sztuk Pięknych, Wyższą Szkoła Techniczną w Katowicach i Stowarzyszeniem Kopalnia Sztuki Demex w Zabrzu

Konfrontacje "Medycyna i Sztuka" - Med&Art to spotkanie twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną. Obejmie ono wszystkie rodzaje muzyki, od klasycznej do rockowej, poezję, malarstwo, fotografię orasz sztukę filmową. W ciągu dwóch dni na różnych scenach zostaną zaprezentowane wszystkie rodzaje aktywności artystycznej.

Uzupełnieniem będzie konferencja, której temat nawiązuje do wiecznego sporu - na ile medycyna jest sztuką, a na ile techniką, ale też ile w sztuce jest medycyny, a w medycynie - sztuki.

Spotkanie jest kontynuacją Konfrontacji, które odbywają się w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu już od wielu lat.

Organizatorzy zapraszają do czynnego uczestnictwa lekarzy i studentów medycyny, osoby wspierające usługi medyczne i naukowców, wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio związani są z medycyną.

Organizatorami Med&Art jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, Miasto Zabrze. Więcej informacji na stronie internetowej www.konfrontacje.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum