Zabrze: misie z porodówki stały się przebojem

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2016 14:39

Dziecko, które przyjdzie na świat w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu dostaje od szpitala misia z napisem ''Urodziłem się w Zabrzu''. Maskotki są przebojem. Rodzice przysyłają na profil lecznicy zdjęcia dzieci z misiami.

Zabrze: misie z porodówki stały się przebojem
Misie są nie tylko przytulanką dla najmłodszych, ale pamiątką z dni porodu dla rodziców. Fot. Materiały prasowe

Pomysł wręczania maskotek dzieciom urodzonym w Zabrzu pojawił się w 2014 r., kiedy Szpital Miejski w Zabrzu przygotowywał się do otwarcia Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.

- Okazał się strzałem w dziesiątkę, misie od razu stały się przebojem - wspomina dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Maskotkę - misia z napisem ''Urodziłem się w Zabrzu'' - zaprojektowała Natalia Kmiecik, na co dzień zajmująca się marketingiem w zabrzańskim szpitalu. Każdy miś ma na plecach kieszonkę, w której rodzice mogą umieścić np. opaskę ze szpitala lub inny ważny dla nich drobiazg przypominający im, ten jeden z najważniejszych momentów w życiu.

Pluszaki wykonane są ze specjalnego antyalergicznego materiału. Mają odpowiednie atesty, są w pełni bezpieczne dla noworodków. Maskotkę dostaje każde dziecko urodzone w zabrzańskim Centrum.

Na profilu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka na Facebooku widnieje galeria zdjęć dzieci urodzonych w Centrum (również tych starszych niż noworodki) wraz z misiami, przysłanych przez rodziców. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum