Zabrze: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii wręczyła statuetki "Serce za serce"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2012 10:04

Po raz 21. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii nagrodziła swych darczyńców. Wyróżnienia za wspieranie fundacji przyznano dziewięciu osobom, firmom i instytucjom.

Zabrze: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii wręczyła statuetki "Serce za serce"
Zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) w 1991 roku założył prof. Zbigniew Religa. Dziś nosi ona jego imię. Od początku swojego istnienia z myślą o propagowaniu misji fundacji i uhonorowaniu tych, którzy najhojniej wspierają postęp prac naukowo-badawczych organizowane są doroczne koncerty "Serce za serce".

W sobotni wieczór (24 listopada) w Domu Muzyki i Tańca wystąpi statuetki "Serce za Serce" otrzymały firmy Ever ze Swarzędza, Dotpay z Krakowa i Raisio ze Starej Iwicznej. Medalem im. prof. Zbigniewa Religi została uhonorowana Fundacja PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Statuetki "Przyjaciel Fundacji" otrzymała firma Ekoprodukt Marek Kubara z Częstochowy, prawnik Krystyna Bieniek z Zabrza, dyrektor Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Wiesław Śmietana, prezes Wojskowych Zakładów Mechanicznych z Siemianowic Śląskich Adam Janik oraz firma Polskie Pieczywo Obrzędowe z Cieszyna.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem urządzeń i produktów służących ratowaniu ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Wyspecjalizowała się w pracach związanych z polskim sztucznym sercem, robotem kardiochirurgicznym i innowacyjnymi narzędziami chirurgicznymi, inżynierią tkankową wykorzystywaną w celach leczniczych oraz biologicznymi protezami zastawek serca do korekcji wrodzonych i nabytych wad serca u dzieci i dorosłych.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum