Zabrze: Dżem zagra dla Hospicjum Cordis

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2009 08:20

W zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca z koncertem, z którego dochód zostanie przekazany na remont budynku Hospicjum Cordis wystąpi zespół Dżem.

Koncert odbędzie się 14 grudnia. Cegiełki-bilety w cenie 30, 50, 100 i 500 zł można zamawiać w Hospicjum.

Przed koncertem przeprowadzona zostanie aukcja, na której będzie można wylicytować m.in. bombki z podpisami muzyków Dżemu, a także spotkanie z zespołem po koncercie.

Na 18 grudnia zaplanowano otwarcie pierwszej części Nowego Domu – hospicjum. W Katowicach dobiega właśnie końca remont jednego skrzydła budynku dawnego szpitala. Będą w nim poradnie i gabinety zabiegowe. Będzie miejsce na muzykoterapię, gimnastykę i rehabilitację. W przyszłości tuż przy budynku zostanie też urządzony ogród w stylu japońskim.

Remont tej części budynku, gdzie będą sale dla podopiecznych, hospicjum dopiero ma się rozpocząć. Będzie kosztował ponad 9 mln zł. Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Cordis, dr Jolanta Markowska liczy na kilkumilionową dotację z Unii Europejskiej.

– W lutym dowiemy się, czy ją otrzymamy. Jeśli się uda, prace skończymy w 2011 roku, w przeciwnym razie zrobimy remont własnymi siłami. Tylko, że wtedy potrwa to trochę dłużej – mówi dr Markowska.

Obecnie Stowarzyszenie prowadzi stacjonarne, kilkunastołóżkowe, hospicjum w Mysłowicach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum