ZUS będzie nadal uczył za granicą jak kontaktować się przez Skype'a

Autor: money.pl/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2016 11:39

Wśród 22 zagranicznych miast, w których w 2015 roku odbyły się "Dni Poradnictwa" zorganizowane przez ZUS we współpracy z MSZ znalazły się m.in. Ateny, Palermo, Paryż czy Pompano Beach, Clearwater na Florydzie. W trakcie tych eskapad urzędnicy tłumaczą, jak kontaktować się z ZUS-em przez Skype'a - informuje serwis money.pl.

Założeniem prowadzonych od 2012 roku we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych "Dni Poradnictwa" jest prowadzenie "działań informacyjnych w dziedzinie zabezpieczenia społecznego dla obywateli RP przebywających za granicą". Od zeszłego roku w spotkaniach uczestniczą także przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.

 Jak tłumaczy NFZ, organizacja "Dni Poradnictwa" stanowi "realizację obowiązku informowania polskich obywateli przebywających, zamieszkujących lub pracujących na terenie danego państwa członkowskiego UE i EFTA, o zasadach korzystania z transgranicznej opieki zdrowotnej oraz wynikających z tego prawach i obowiązkach".

 W sumie w 2015 roku w 22 miastach w 11 państwach Europy i Ameryki Północnej odbyło się 27 takich spotkań, w których według rzecznika ZUS-u miało wziąć udział 32 pracowników Zakładu i 1673 ubezpieczonych.

Jak zapewnia portal money.pl rzecznik ZUS Wojciech Andrusewicz, wyjazdy w ramach "Dni Poradnictwa" nie mają nic wspólnego z wypoczynkiem i przekonuje, że zabiega o nie Polonia, która kieruje do Zakładu za pośrednictwem polskich placówek dyplomatycznych prośby o organizację spotkań.

Dlatego ZUS zamierza kontynuować ten program w 2016 roku i zapowiada, że spotkania zostaną powtórzone w tych krajach, w których odbyły się w 2015 roku.

Więcej: www.money.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum