Z Poznania trafi ponad 5 tys. czapek do dzieci z Afganistanu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2017 10:36

Ponad 5 tys. czapek wydzierganych przez kluby "Włóczkersów" z całej Polski trafi do dzieci z Afganistanu. Transport pomocy humanitarnej fundacji "Redemptoris Missio" wyruszy w poniedziałek (30 stycznia) z Poznania.

Jak poinformowała prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" Justyna Janiec-Palczewska, będzie to już 13. transport pomocy przygotowany przez fundację.

Zbiórka darów trwała od listopada. Tym razem do potrzebujących trafią przybory szkolne oraz ponad 5 tys. czapek stworzonych przez kluby "Włóczkersów" z całej Polski, m.in. z Opalenicy, Murowanej Gośliny oraz Wrocławia.

- Włóczkersi, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zawiedli swoich podopiecznych. Samych czapek jest blisko pół tony. Wełna przynoszona przez innych została zamieniona w magiczny sposób na czapeczki - podkreśliła Janiec-Palczewska.

Z Poznania dary pojadą najpierw na lotnisko wojskowe we Wrocławiu, a stamtąd wyruszą do bazy wojskowej w Bagram.

Dotychczas fundacja przesłała do Afganistanu niemal 30 ton pomocy humanitarnej, w tym ok. 40 tys. czapek.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Organizuje wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych.

Wśród akcji prowadzonych od lat przez fundację jest m.in. zbiórka materiałów opatrunkowych dla misyjnych przychodni, a także zbiórka puszek aluminiowych, z której dochód jest przeznaczony na dożywianie dzieci w Afryce. W połowie listopada ub. roku fundacja przesłała do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki ponad 70 tys. przyborów toaletowych - w tym ponad 47 tys. szczoteczek i 24 tys. tubek past do zębów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum