XIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

Autor: PAP-Nauka w Polsce/Rynek Zdrowia • • 12 września 2013 12:43

Ogólnopolski Dzień Nauki, wycieczki i spacery po Szczecinie, otwarte laboratoria i wykłady to atrakcje XIII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki, który między 21-28 września odbędzie się m.in. w Szczecinie i Koszalinie.

XIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zachodniopomorski Festiwal Nauki, od trzynastu lat, wpisany jest w bogaty program festiwali organizowanych w kraju przez ośrodki akademickie. Zainicjowany przez Szczecińskie Towarzystwo Naukowe jest wspólnym dziełem wyższych uczelni oraz placówek naukowych Szczecina i Koszalina - informuje przewodnicząca komitetu organizacyjnego prof. Ewa Komorowska.

Jak wyjaśnia, wyższe uczelnie Szczecina i Koszalina na czas Festiwalu otwierają drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Ma to szczególne znaczenie dla licealistów, którzy stoją przed wyborem nie tylko kierunku, ale także uczelni wyższej, w której podejmą studia.

Festiwal rozpoczyna się w sobotę, 21 września, Ogólnopolskim Dniem Nauki. W programie przewidziano warsztaty teatralne i plastyczne dla uczniów szkół podstawowych, młodzieży i osób starszych, wystawy oraz piesze wycieczki np. po Parku Kasprowicza i Parku Różanka, wyspach Dębina i Czarnołęka na Odrze.

Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się w poniedziałek, 23 września. O godz. 17 na Wydziale Biologii Uniwersytetu będzie można wysłuchać dyskusji panelowej poświęconej sposobom dobierania się w pary.

Uczestnicy zajęć na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym dowiedzą się, jaką tajemnicę kryją przed nami diety odchudzające, czy płeć potomstwa to genetyczna ruletka czy precyzyjna selekcja, jakie są zalety i wady szczepionek.

Z kolei Uniwersytet Szczeciński przygotował np. zajęcia o śmiechoterapii, czyli sposobie na odreagowanie stresu.

Więcej:  naukawpolsce.pap.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze