Wystawił dom na aukcję: buduje ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2011 21:08

Dom w Bieszczadach, w którym jego właściciel stanął na nogi po śpiączce i kilkuletnim pobycie w szpitalach, został wystawiony na sprzedaż na portalu aukcyjnym Allegro. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży Michał Wojtczak chce otworzyć ośrodek, w którym swoje pierwsze kroki będą stawiać niepełnosprawne dzieci.

Wystawił dom na aukcję: buduje ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci
W czasie pobytu w szpitalu w Bydgoszczy zobaczył niepełnosprawne dzieci, po wypadkach, z porażeniami mózgowymi. Wiele z nich zostało odrzuconych przez rodziców. Z myślą o nich w 2003 r. założył fundację Patria.

W Imiołkach nad jeziorem Lednica koło Poznania miał 36 ha, przed chorobą zaczął budować rezydencję dla rodziny. Obecnie powstaje tam ośrodek rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych, odrzuconych dzieci, które przebywały w domach dziecka i ośrodkach pomocy społecznej. W jego budowę zainwestował cały majątek.

W zdobywaniu pieniędzy pomagają mu starzy przyjaciele. Na zrealizowanie wszystkich pomysłów, potrzeba jeszcze sporo pieniędzy. Dom w Bieszczadach wystawiony na Allegro (cena wywoławcza 200 tys. zł) jest ostatnią nieruchomością, którą może jeszcze sprzedać.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum