Wyróżnieni za leczenie chorych na POChP

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2018 17:55

W Jachrance podczas XXXV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc ogłoszono wyniki 2. edycji Plebiscytu ”Oddech dla Życia” 2018. Nagrodzono i wyróżniono pracę lekarzy działających na rzecz podnoszenia świadomości na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Wyróżnieni za leczenie chorych na POChP. Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

W tegorocznej edycji Plebiscytu „Oddech dla Życia” statuetki, dyplomy oraz nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Zwycięzcami w Plebiscycie zostali:

Lek. Magdalena Pawelec-Winiarz, specjalista chorób płuc w kategorii „Opieka nad pacjentami chorymi na POChP”; dr Szymon Skoczyński, specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych w kategorii „Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego i edukacji społecznej w obszarze POChP”; prof. Ewa Jassem, specjalista chorób płuc, specjalista alergolog w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP”; dr Katarzyna Górska, specjalista chorób płuc, specjalista chorób wewnętrznych w kategorii „Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP”.

Na kandydatów w 2. edycji Plebiscytu „Oddech dla Życia” 2018 mogli głosować wyłącznie lekarze, wykonujący zawód na terenie Polski. Głosy można było oddawać codziennie od 9 do 20 kwietnia 2018 r. za pośrednictwem platformy www.oddechdlazycia.pl.

- Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy nagrodzić i wyróżnić nominowanych w Plebiscycie lekarzy za ich postawę, ogromny wkład pracy i zaangażowanie w leczenie chorych na POChP - powiedział prof. Władysław Pierzchała, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i przewodniczący jury.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum