Wyjazd do sanatorium: ile to kosztuje, kiedy jest najdrożej?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2019 14:30

Jeśli korzystamy z dofinansowania NFZ, pokój jednoosobowy z łazienką za dobę kosztuje ok. 28 zł, dwuosobowy 17 zł, a wieloosobowy bez łazienki 9 zł. Ceny rosną w tzw. drugim sezonie rozliczeniowym, czyli od maja do końca września.

Wyjazd do sanatorium: ile to kosztuje, kiedy jest najdrożej?
Najwyższe ceny obowiązują w okresie do maja do września. Fot. Archiwum

Wyjazd do sanatorium z NFZ trwa 21 dni. Pobyt będzie kosztował ok. 750 zł. Chyba, że skorzystamy z zabiegów, które nie są przewidziane dla naszego schorzenia - za nie musimy dopłacić - podaje Dziennik Łódzki.

Koszty zakwaterowania dorosłej osoby wzrosną pięcio-, a nawet sześciokrotnie, jeśli wyjazdu nie dofinansuje Fundusz. Najmniej za dobę zapłacimy, jeśli pojedziemy w styczniu lub w lutym. Najwyższe ceny są od maja do końca września.

Zakwaterowanie i wyżywienie w sanatorium uzdrowiskowym jest odpłatne. Wysokość opłaty za jeden dzień pobytu pacjenta dla turnusów trwających 21 oraz 28 dni zależy od standardu pokoju. 

NFZ nie ponosi m.in: kosztów przejazdu na leczenie uzdrowiskowe i z leczenia uzdrowiskowego; kosztów częściowej odpłatności za wyżywienie i zakwaterowanie w sanatoriach uzdrowiskowych; kosztów wyżywienia i zakwaterowania podczas korzystania z leczenia ambulatoryjnego; kosztów pobytu opiekuna - wyszczególnia dziennik.

Więcej: dzienniklodzki.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum