Wyborcza: czarnoskórą dziewczynę lekarz nazwał na swoim profilu "małpką"

Autor: wroclaw.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2018 19:55

Dr Krzysztof Klementowski na swoim facebooku czarnoskórą dziewczynę nazwał "małpką". Z kolei o mieście z muzułmańskimi mieszkańcami napisał, by otoczyć je drutem kolczastym". Jego wypowiedziami ma się zająć Komisja Etyki Dolnośląskiej Rady Lekarskiej - podaje Gazeta Wyborcza.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Klementowski jest szefem oddziału psychiatrycznego Milickiego Centrum Medycznego. Na swoim facebookowym profilu opublikował zdjęcie samochodu, w którym siedzi czarnoskóra dziewczyna. Opisał je tak: „Zdjęcie zrobione wczoraj przez mojego brata (...) A małpka zbulwersowana, że ktoś im fotkę robi”. Psychiatra udostępnił też artykuł o tym, że algorytmy Google’a nie rozróżniają osób czarnoskórych od goryli. „Buhahaha, słodkie” - skomentował .

Na profilu dr Klementowskiego jest też tekst o brytyjskim mieście Blackburn, gdzie „białych prawie nie ma. Widać za to kobiety w nikabie prowadzące dzieci do szkół koranicznych”. Lekarz komentuje: „Z drugiej strony wystarczy tylko otoczyć takie miasto drutem kolczastym pod napięciem, i w równych odstępach wieżyczki strażnicze”.

Treści prezentowane przez lekarza upublicznił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jego działacze zapowiedzieli przekazanie sprawy do Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i prokuratury

Maciej Biardzki, prezes Milickiego Centrum Medycznego, przysłał „Wyborczej” oświadczenie: „Informuję, że przypisywane Panu dr Krzysztofowi Klementowskiemu wpisy internetowe, niezależnie od ich treści i opinii na ich temat, nie stanowią podstawy do podejmowania jakichkolwiek konsekwencji służbowych ze strony pracodawcy. Informuję ponadto, że w chwili obecnej wobec Pana dra Klementowskiego nie toczy się jakiekolwiek postępowanie, które byłoby znane spółce, a zwłaszcza nie zostało wydane prawomocne orzeczenie o jego winie z jakiegokolwiek tytułu”.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum