×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wybitny onkohematolog prof. Sebastian Giebel śpiewa o trudnych czasach pandemii

Autor: MAK/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 12 kwietnia 2020 16:44Zaktualizowano: 12 kwietnia 2020 16:49

Znakomity hematoonkolog, prof. Sebastian Giebel nagrał ze swoim zespołem Autentikos piosenkę i teledysk "Katedra w Mediolanie" mówiącą o czasach pandemii koronawirusa. - To świadectwo naszych czasów, niepewnych, pełnych tęsknoty za normalnością - powiedział prof. Giebel w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”.

Wybitny onkohematolog prof. Sebastian Giebel śpiewa o trudnych czasach pandemii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prof. Sebastian Giebel jest zastępcą dyrektora ds. klinicznych gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii, gdzie kieruje Kliniką Transplantacji Szpiku i Onkohematologii. Jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, docenianym także na świecie, autorem 120 publikacji naukowych, głównie z zakresu hematologii i transplantacji komórek krwiotwórczych.

Prof. Giebel jest przewodniczącym Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych (PALG) i Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PLRG), sekretarzem Grupy Roboczej Ostrych Białaczek Europejskiego Towarzystwa Przeszczepiania Krwi i Szpiku (EBMT).

Odskocznią od pracy zawodowej jest dla prof. Giebla muzyka i zespół Autentikos, w którym śpiewa, gra na gitarze, komponuje i pisze teksty. Najnowsza piosenka grupy pt. "Katedra w Mediolanie" bezpośrednio nawiązuje do pandemii koronawirusa we Włoszech, gdzie od tygodni choroba COVID-19 zbiera tragiczne żniwo.

W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” prof. Giebel przyznaje, że utwór jest „świadectwem naszych czasów, niepewnych, pełnych tęsknoty za normalnością”. - Miejscem szczególnym dla mnie i dzisiejszego dramatu są Włochy, Mediolan, gdzie odbywałem staż. To smutna piosenka, ale jej końcówka przynosi nadzieję, na którą wszyscy czekamy - podkreśla prof. Sebastian Giebel.

Piosenka "Katedra w Mediolanie" ma już tysiące wyświetleń w YouTube:

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze