Wrocław: zamiast w domu święta spędzają w szpitalu

Autor: wolnosc24.pl/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2017 20:44

Szpitale coraz częściej zmagają się ze smutną ”tradycją” zostawiania pacjentów przez krewnych na święta w szpitalach. Np. na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej w USK we Wrocławiu jest nadkomplet pacjentów.

Wrocław: zamiast w domu święta spędzają w szpitalu. Fot. Archiwum

Jak wyjaśnia prof. Grzegorz Mazur, szef Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, obecnie na oddziale jest 49 łóżek, a chorych 58. Dziesięciu z nich nie powinno już leżeć w szpitalu. Połowa to osoby samotne, połowa nie.

- Gdy próbujemy wypisać takiego pacjenta do domu, rodzina nie odbiera telefonów lub nie chce się przyznać do pacjenta. Żony niektórych mówią też, że same są chore i nie podołają opiece - opowiada profesor.

Wspomina również, że na jednym z oddziałów znajdują się również pacjenci, którzy leżą od maja. Nie można ich wypisać, ponieważ są samotni, albo rodzina nie chce ich przyjąć. - Gdy próbujemy rodzinę przekonać, piszą na nas skargi do NFZ- mówi szef kliniki.

Czytaj: www.wolnosc24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum