Wrocław: w Dniu Kobiet do wyborów na dziekanów staną same kobiety

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2016 18:08

W poprzedniej kadencji na czele pięciu wydziałów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu stały kobiety. Nie inaczej będzie w kolejnej kadencji. Co ciekawe, zgodnie z kalendarzem wyborczym głosowanie przy wyborach dziekanów zaplanowano na 8 marca.

Na czele pięciu wydziałów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w poprzedniej kadencji stały kobiety. Nie inaczej będzie po kolejnych wyborach. Fot. PTWP

Jak informuje biuro prasowe uczelni, na czterech wydziałach o reelekcję ubiegają się dotychczasowe panie dziekan, a na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym, gdzie obecna dziekan nie może już kandydować - pojawiły się dwie kandydatki. Co ciekawe, zgodnie z kalendarzem wyborczym głosowanie przy wyborach dziekanów zaplanowano na 8 marca, czyli dokładnie w Dzień Kobiet.

Wydziałowi Lekarskiemu przewodzi prof. Małgorzata Sobieszczańska - kierunki jej zainteresowań badawczych to: neurofizjologa, elektrokardiologia i prewencja chorób cywilizacyjnych. Wydziałem Lekarsko-Stomatologicznym kierowała prof. Beata Kawala. Kandydatkami do funkcji w kolejnej kadencji są prof. Małgorzata Radwan-Oczko oraz prof. Marzena Dominiak.

Na czele Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego stoi prof. Joanna Rymaszewska - psychiatra, koordynatorka projektu MeetingDem i Domu Spotkań z ul. Ciepłej. Wydziałem Farmaceutycznym z oddziałem Analityki Medycznej kieruje prof. Halina Grajeta, zaś Wydziałem Nauk o Zdrowiu prof. Joanna Rosińczuk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum