×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wrocław: szpitalne prosektorium jest potrzebne, ale...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia20 listopada 2013 09:19

Pacjenci przebywający na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu mają z okien widok na prosektorium, do którego trafia rocznie około 800 zmarłych. Kilka razy w tygodniu chorzy widzą wynoszone trumny, co - jak zaznaczają - nie wpływa dobrze na ich samopoczucie.

Wrocław: szpitalne prosektorium jest potrzebne, ale...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W opinii Urszuli Małeckiej, rzeczniczki szpitala, tylko z niektórych okien można obserwować wynoszenie ciał, często w asyście rodziny, która wcześniej modli się za zmarłego w kaplicy przy prosektorium. Rzeczniczka proponuje też, aby pacjenci nie wyglądali przez okna w godzinach pracy prosektorium, tj. od 7 do 11 - informuje Gazeta Wyborcza.

Zdaniem Bogdana Kołtowskiego, szefa biura architektonicznego Villart, projektanta Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu, szpitalne prosektorium powinno być ulokowane z zachowaniem dyskrecji - zarówno jeśli chodzi o użytkujących szpital, jak i jego ewentualnych sąsiadów. W lecznicy powstającej w dzielnicy Stabłowice zastosowano takie właśnie rozwiązania.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze