IFMSA-Poland/Rynek Zdrowia | 02-01-2012 13:19

Wrocław: studenci wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Podczas XX finału WOŚP (8 stycznia) cała Polska będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszej aparatury medycznej ratującej życie wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet w ciąży i z cukrzycą. Do tego przedsięwzięcia przyłącza się także Wrocławski Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland.

Jak informują studenci, IFMSA - Poland wesprze WOŚP dwoma projektami. W Banku Pekao S.A. przy ulicy Oławskiej 2 w godzinach 13:00-19:00 studenci medycyny walczyć będą z dziecięcym strachem przed pobytem w szpitalu organizując "Szpital Pluszowego Misia". Pokonać "syndrom białego fartucha" pomogą tabletki w postaci wielobarwnych cukierków, bajkowe metody leczenia, kolorowe recepty i pluszowe misie w roli pacjentów.

Drugi projekt to "Cukrzyca pod kontrolą" organizowany przy współpracy z LOTTO, który idealnie wpisuje się w tematykę tegorocznego finału WOŚP. Jego celem jest uświadomienie społeczeństwu specyfiki choroby, która stała się epidemią XXI wieku. Promować profilaktykę oraz edukować zainteresowanych studenci z IFMSA - Pland będą poprzez pomiary glukozy, udzielanie odpowiedzi na pytania i rozdawanie starannie przygotowanych ulotek informacyjnych.

Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi i ich pluszakami, w niedzielę (8 stycznia) na wrocławski Rynek do siedziby Banku Pekao S.A. przy ul. Oławskiej 2 w godzinach 11:00-19:00.